licencja pilota śmigłowca

Licencja pilota śmigłowca turystycznegoPPL(H) – szkolenie

Jest to pierwsza i najważniejsza licencja(licencja pilota śmigłowca) jaką uzyskasz w życiu. Razem z nami zbudujesz dobre nawyki pilotażowe oraz trwały fundament wiedzy lotniczej. Licencja pilota śmigłowca turystycznego PPL(H) z pewnością pozwoli Ci na wykonywanie samodzielnych lotów na śmigłowcach. Jest również podstawą do rozpoczęcia szkolenia do licencji zawodowej CPL(H). Pilotowanie śmigłowca to wyjątkowa i bardzo pożądana współcześnie umiejętność, która z pewnością urozmaici i ułatwi Twoje życie lub może być świetnym pomysłem na biznes. Śmigłowiec to najdoskonalszy istniejący środek transportu dlatego pozwoli Ci na szybkie przemieszczanie się z miejsca na miejsce w przeciwieństwie do samochodu i oczekiwania w korkach. Przede wszystkim możesz nim wylądować praktycznie wszędzie, nie potrzebujesz długiego pasa czy lotniska jak w przypadku samolotów.

Szkolenie odbywa się na nowych śmigłowcach Robinson R44

Robinson R44 to godny uwagi czteromiejscowy lekki śmigłowiec, który jest produkowany od 1993 roku, przede wszystkim posiada zamkniętą kabinę z dwoma rzędami siedzeń obok siebie dla pilota i trzech pasażerów, dlatego świetnie nadaje się na śmigłowiec turystyczny. Półsztywny dwułopatowy wirnik główny, dwułopatowe śmigło ogonowe i płozowe podwozie jeszcze bardziej czynią go mobilnym i kompaktowym. Śmigłowce z serii R44 zapewniają niezawodność, są łatwe w obsłudze i oferują doskonałe osiągi wysokości w związku z tym śmigłowce z tej serii są bardzo popularne wśród prywatnych właścicieli jak i firm w wielu scenariuszach operacyjnych, od filmowania z powietrza po prace policyjne czy wojskowe. Dowiedz się więcej o R44.

Szkolenie

Pierwszym krokiem do uzyskania licencji pilota śmigłowca PPL(H) jest odbycie szkolenia teoretycznego. Posiadamy elastyczne terminy dlatego do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, aby proces szkolenia był możliwie najefektywniejszy. Zgodnie z przepisami minimalna liczba godzin, które obejmuje szkolenie praktycznego 45 godzin lotu. Teoria obejmuje 100
godzin wykładów, a w jej skład wchodzą następujące przedmioty:
Prawo lotnicze
Człowiek – możliwości i ograniczenia
Meteorologia
Łączność
Zasady lotu
Procedury operacyjne
Wykonanie i planowanie lotu
Ogólna wiedza o statku powietrznym
Nawigacja

Posiadamy certyfikat PL/ATO-58

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart